Firma krauth technology została partnerem rozwojowym Deutsche Bahn

Automat stacjonarny dla projektu Ideenzug
Automat stacjonarny dla projektu Ideenzug

Firma krauth technology została partnerem rozwojowym Deutsche Bahn i realizuje nowe koncepcje dystrybucji biletów w idealnym pociągu przyszłości dla transportu regionalnego. W tym innowacyjnym projekcie Südostbayernbahn, spółce zależnej od Deutsche Bahn i laboratorium innowacji DB Passenger Transport d.lab, firma krauth zapewnia rozwiązania, jak również Prototypy urządzeń, dla procesów sprzedaży w projekcie „Ideenzug”. Razem z firmą DB Projektteam, ta średniej wielkości firma opracowuje nowe koncepcje dotyczące produktów i usług dla regionalnego transportu przyszłości i łączączy je z nowatorskimi zastosowaniami technologicznymi.

Wraz z studiem projektowym - Designstudio neomind, pasażerami i przewoźnikami w kolejowym transporcie pasażerskim, Deutsche Bahn opracował nową wizjonerską koncepcję wnętrza regionalnego pociągu przyszłości. Nowy świat produktów i usług będzie dostępny na bazie w pełni realistycznego modelu pociągu piętrowego w skali 1: 1. Model jest złożony z 22 modułów, co umożliwia jego bezproblemowy transport. Innowacyjne rozwiązania będą prezentowane społeczeństwu, stowarzyszeniom i instytucjom zadaniowym oraz intensywnie testowane wraz z pasażerami. Najbardziej udane koncepcje mają zostać zintegrowane z rozwojem nowych generacji pojazdów i koncepcjami przebudowy obecnie używanych.

Firma Krauth technology przyczyni się do innowacyinych rozwiązań w zakresie (ticketingu-) sprzedaży biletów i połączenia wszystkich dystrybucji usług z systemem płatności. W tym celu DB udostępnia model Ideenzug 1:1 jako platformę programistyczną. Ponadto Firma krauth dostarczy prototypowy, stacjonarny automat biletowy zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach seniorów. Wraz z innymi partnerami projektu z obszarów związanych komunikacją pasażerską, rozwijane będą innowacje w zakresie usług, nowatorskie koncepcje siedzeń i salonów, inteligentne stanowiska pracy, wysokiej jakości i bezgotówkowy catering oraz wiele innych. Celem tego innowacyjnego projektu jest uproszczenie codziennego życia klientów i uczynienie ich pobytu w pociągu tak przyjemnym, jak to tylko możliwe.

"Było dla nas wielkim wyróżnieniem zaproszenie ze strony Deutsche Bahn do wzięcia udziału w projekcie Ideenzug jako firmy kooperującej dla całej infrastruktury dystrybucji. Poprzez profesjonalne metody zarządzania projektami oraz metodykę rozwoju i zmotywowany zespół, byliśmy w stanie osiągnąć ambitne cele projektowe w krótkich cyklach rozwojowych. Czekamy z niecierpliwością na pierwsze prezentacje i opinie klientów” - mówi entuzjastycznie Kai Horn z zarządu firmy krauth technology o projekcie Ideenzug. Julian Follner, kierownik projektu w Südostbayernbahn, dodał: "Cieszy nas fakt, że znaleźliśmy znakomitego partnera w postaci firmy Krauth gotowego do stworzenia nowej infrastruktury sprzedaży, dzięki której możliwa jest realizacja wszystkich usług w Ideenzug. Razem z naszymi klientami chcemy przetestować wszystkie szczegóły projektu i zebrać cenne informacje na temat regionalnego ruchu pasażerskiego w przyszłości".